Najnowsze Artykuły

Wierzenia Animistyczne


Opublikowany dnia: 2020-04-06
Przeczytano: 1607
Autor: Barbarella
Opublikowany w kategorii: Wierzenia
Wierzenia Animistyczne

Wierzenia animistyczne faktycznie dominują na świecie.

Większość Tajwańczyków wierzy w chińskie religie ludowe. Większość hinduistów i muzułmanów w Azji Środkowej i Południowo-Wschodniej oraz większość buddystów w Chinach i Japonii łączy swoją religię z różnymi animistycznymi wierzeniami i praktykami.

W wielu częściach świata chrześcijaństwo nie wyparło lokalnej religii ludowej, ale współistnieje obok niej w niespokojnym napięciu.

Świat widzialny lub fizyczny składa się z tego, co możemy zobaczyć, poczuć i doświadczyć. Obejmuje siły natury i bytów fizycznych. W świecie widzialnym Ziemia odgrywa znaczącą rolę, ponieważ jest postrzegana jako żywa istota i często jest czczona jako Matka Ziemia.

Uważa się, że natura żyje. Wzgórza, jaskinie, góry i jeziora są często czczone jako święte miejsca. Zwierzęta mogą być wcieleniami duchów. Wiele jest czczonych jako święte, na przykład krowa i małpa w Indiach.

Rośliny mogą również zawierać duchy, a niektóre są nawet czczone. Lasy są postrzegane jako miejsca, w których mieszkają dusze. Drzewa takie jak dęby, cedry i jesiony są czczone w Europie.

W wielu częściach świata mają istnieć liczne istoty „podludzkie”, które mają żyć w jeziorach, lasach i jaskiniach. Na przykład w Europie są wśród nich mityczne istoty, takie jak trolle, skrzaty i wróżki.

Niewidzialny świat animizmu zaczyna się od zrozumienia

"many", czyli siły życiowej przenikającej cały wszechświat.

Siła ta jest bezosobowa i nie jest czczona. Ta święta siła koncentruje się mocniej w bóstwach, świętych ludziach, miejscach i przedmiotach. Mana rządzi całym stworzeniem i nie jest kontrolowana przez bogów czy człowieka.

Również częścią niewidzialnego świata jest Najwyższy Bóg. Podążając za nim znajduje się mnóstwo mniejszych bogów, którzy mieszkają w poszczególnych regionach.

Za bogami są duchy, które często mieszkają w przyrodzie i są ograniczone do określonego terytorium. Następnie są duchy przodków, które nadal odgrywają rolę w życiu ludzi.

Biografia Autora

Ten użytkownik nie przesłał jeszcze swojej biografii

Komentarze do artykułu
Podobne artykuły
Przeszukaj Fora
Najnowsze zajawki na Forum
Autor Ostatnia odpowiedź Tytuł Posty
Autor Ostatnia odpowiedź Tytuł Posty
Najpopularniejsze Artykuły
Szukaj Artykułu
Kategorie Artykułów
0 Domowy biznes 0 Etyka 0 Kariera 0 Mały biznes 0 Marketing 0 Networking 0 Obsługa klienta 0 Przedsiębiorcy 0 Public Relations 0 Sprzedaż 0 Zarządzanie
0 Aukcje 0 Bezpieczeństwo 0 Blogowanie 0 Domeny 0 E-commerce 0 Ebooki 0 Email Marketing 0 Facebook 0 Fora 0 Generowanie ruchu 0 Google 0 Hosting stron 0 Internet Marketing 0 Podkasty 0 Programy partnerskie 0 Projektowanie stron 0 Promocja strony 0 RSS 0 SEO 0 Spam
0 Architektura krajobrazu 0 Bezpieczeństwo w domu 0 Ciąża 0 Dzieci 0 Hobby 0 Majsterkowanie 0 Mój Ogród 0 Opieka rodzicielska 0 Projektowanie wnętrz 0 Wakacje 0 Zwierzęta
0 Duchy i zjawy 0 Historia stworzenia 0 Literatura 0 Magia 0 Okultyzm 0 Przepowiednie 0 Religie 1 Wierzenia
0 Fundusze inwestycyjne 0 Inwestycje 0 Kredyty 0 Leasingi 0 Nieruchomości 0 Podatki 0 Pożyczki 0 Ubezpieczenia
0 Stare cywilizacje
0 Bezpieczeństwo informacji 0 Gry 0 Hakowanie 0 Kryminalistyka komputerowa 0 Laptopy 1 Odzyskiwanie danych 0 Oprogramowanie 0 Sieci komputerowe 0 Urządzenia komputerowe 0 Urządzenia przenośne
0 Biżuteria 0 Buty 0 Odzież 0 Światowe trendy
0 Drony 0 Medycyna nowoczesna 0 Roboty 0 Techologie 3D
0 Elektroniki użytkowej 0 Nowości filmowe 0 Produkty cyfrowe 0 Recenzje muzyki
0 Reklama na Bilbordach 0 Reklama na dworcach 0 Reklama na lotnisku 0 Reklama na telebimach 0 Reklama na uczelniach 1 Reklama w autobusach 0 Reklama w biurowcach 0 Reklama w galeriach handlowych 0 Reklama w komunikacji miejskiej 0 Reklama w Media Expert 0 Reklama w metrze 0 Reklama w paczkomatach 0 Reklama w PKP 1 Reklama w placówkach medycznych 1 Reklama w tramwajach
0 Najlepsze smartfony 0 Premiery i wydarzenia 0 Zabezpieczenia
0 Budowanie sylwetki 0 Choroby 0 Depresja 0 Dolegliwości kobiet 0 Lekarstwa 0 Medycyna alternatywna 0 Medytacja 0 Odżywianie 0 Piękno 0 Problemy męskie 1 Rak 0 Skażenie 0 Sny 0 Stomatologia 0 Suplementy 0 Trądzik 0 Utrata masy ciała 0 Yoga
0 UFO
Najnowsze Posty Bloga
Przeszukaj Blog
Odzyskiwanie danych
Odzyskiwanie danych
Odzyskiwanie danych z macierzy
Odzyskiwanie danych z macierzy
Odzyskiwanie danych z telefonów
Odzyskiwanie danych z telefonów
Odzyskiwanie danych z kart Flash
Odzyskiwanie danych z kart Flash
Odzyskiwanie danych z dysków SSD
Odzyskiwanie danych z dysków SSD
Informatyka śledcza
Informatyka śledcza
Polecani Autorzy Artykułów
Autor:  Barbarella
Dołączył:  2013-02-24
Artykuły:  0
Autor:  Liqido
Dołączył:  2019-10-23
Artykuły:  0
Autor:  Dawidof
Dołączył:  2019-10-23
Artykuły:  1
Autor:  Anita
Dołączył:  2019-12-28
Artykuły:  0
Autor:  Mis-Tery
Dołączył:  2019-12-28
Artykuły:  0
Polecane Posty Bloga
Polecane Artykuły
Archiwum Bloga